Mój wolontariat - karta uczestnictwa

(opublikowano: Środa 11 maja 2011)

KONKURS ARTYSTYCZNY ,, MÓJ WOLONTARIAT”

1. ORGANIZATOR I CZAS TRWANIA KONKURSU
1.1. Organizatorem Konkursu Swobodnej Twórczości ,,Mój wolontariat – czy potrzebujemy reklamy?” jest Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowej 18a
1.2 Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach: konkurs plastyczny – kod KST 01, konkurs fotograficzny – kod KST 02 oraz konkurs literacki – kod KST 03.
1.3. Konkurs rozpoczyna się 15 maja 2011 r. i trwa do 15 października 2011 r.
1.4. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do dnia 30 października 2011 r.

2. WARUNKI UCZESTNICTWA
2.1. Uczestnikiem Konkursu może być osoba w wieku 13 – 18 lat, zamieszkała na terytorium Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania
2.2. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest pisemne zgłoszenie przesłane na adres Stowarzyszenia i przysłanie wymaganych prac:
- w konkursie plastycznym jednej wykonanej dowolną techniką w formacie min. A3 max. B2;
- w konkursie fotograficznym fotoreportażu składającego się z trzech zdjęć;
- w konkursie literackim jednej pracy o objętości min. 2 stron A4.

3. TEMATYKA
3.1. Prace oceniane będą w kategoriach: praca plastyczna - plakat promujący wolontariat, fotoreportaż uwzględniające szeroko pojęty temat wolontariatu oraz praca literacka wyrażająca zdanie uczestnika na temat wolontariatu (niekoniecznie własnego).

4. ZASADY KONKURSU
4.1. Każdy Uczestnik ma prawo zgłosić maksymalnie jedną pracę.
4.2. Prace plastyczne muszą spełniać następujące warunki:
a) format: min. A3, max. B2;
b) prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (z wyłączeniem prac przestrzennych),
c) tematyka prac ma promować wolontariat wśród młodzieży,
d) prace muszą z tyłu zawierać tytuł i godło (pseudonim) autora.
4.3. Fotografie muszą spełniać następujące wymagania techniczne:
a) zapis cyfrowy (format JPG, max. Waga całkowita 8 Mb),
b) wydrukowane fotografie (format 10x15 cm),
c) tematyka prac ma promować wolontariat wśród młodzieży,
d) każda fotografia musi z tyłu zawierać kolejny numer zdjęcia, tytuł i godło (pseudonim) autora.
4.4. Prace literackie muszą spełniać następujące warunki:
a) objętość tekstu nie może być mniejsza niż dwie strony i nie większa niż pięć stron maszynopisu (czcionka: Times New Roman, 12 pt, interlinia pojedyncza),
b) tematyka prac ma promować wolontariat wśród młodzieży,
c) praca dodatkowo musi posiadać stronę tytułową z tytułem i godłem (pseudonimem) autora,
d) obok numeru strony musi być umieszczone godło (pseudonim) autora.
4.5. Do każdej pracy Uczestnik jest zobowiązany dołączyć kopertę z godłem oraz kodem kategorii, w której muszą znaleźć się następujące informacje:
a) tytuł pracy,
b) imię i nazwisko, wiek oraz miejsce zamieszkania autora,
c) dane do kontaktu telefonicznego i/lub mailowego,
d) do prac fotograficznych krótki opis zdjęć zawierający informacje o miejscu i czasie dokumentacji.

5. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I NAGRODY
5.1. Ocena nadesłanych prac dokonywana będzie przez Jury powołane przez Organizatora.
5.2. Decyzja Jury jest ostateczna i niepodważalna.
5.3. Jury biorąc pod uwagę wartość artystyczną prac przyzna nagrody za:
a) I miejsce w konkursie plastycznym, fotograficznym i literackim
b) II miejsce w konkursie plastycznym, fotograficznym i literackim
c) III miejsce w konkursie plastycznym, fotograficznym i literackim
5.4. Nagrodami w konkursie plastycznym i fotograficznym ufundowanymi przez Organizatora są:
a) I miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 400 zł,
b) II miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 200 zł,
c) III miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 100 zł.
5.5. Nagrodami w konkursie literackim ufundowanymi przez Organizatora są:
a) I miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 300 zł,
b) II miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 200 zł,
c) III miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 100 zł.

6. OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WYDANIE NAGRÓD.
6.1. Rozstrzygnięcie Konkursu zostanie opublikowane na stronie Stowarzyszenia http://www.kst-lgd.pl dnia 30 października 2011r.
6.2. Nagrody zostaną wręczone na spotkaniu członków Stowarzyszenia. O dokładnej dacie spotkania Organizatorzy powiadomią zwycięzców pocztą elektroniczną lub telefonicznie.
6.3. Organizatorowi przysługuje prawo zatrzymania nadesłanych na Konkurs prac, których własność przechodzi nieodpłatnie na Organizatora z chwilą wydania.

7. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
7.1. Regulamin znajduje się do wglądu w biurze Organizatora, to jest w Sulęcinie przy ul. Lipowe 18a oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia www.kst-lgd.pl.
7.2. Wszelkie pytania i uwagi można kierować na oficjalny adres e-mail Stowarzyszenia rodzinnyraj@gmail.pl.