Znak Jakości Szlaku Smakosza po raz drugi dla Deszczna!

(opublikowano: Poniedziałek 22 sierpnia 2011)

21 sierpnia 2011 r. w Lubiszynie odbyła się III edycja Jarmarku Smakosza, w której udział wzięli przedstawiciele dziewięciu członkowskich gmin Stowarzyszenia KST – LGD.

Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele reprezentacji gmin oraz Członek Zarządu Stowarzyszenia KST – LGD oceniali potrawy w czterech kategoriach: smak, łatwość przyrządzenia, sposób prezentacji potrawy i związek z regionem.
Ocena nie należała do łatwych, gdyż potrawy z roku na rok są coraz bardziej oryginalne, a do tego przepięknie podane.

Ranking miejsc w konkursie kulinarnym o Znak Jakości Szlaku Smakosza przedstawia się następująco:
I miejsce – „Piramida drobiowa w sosie kurkowym” KGW Deszczno (Gmina Deszczno),
II miejsce – „Faszerowane ziemniaczki” Sołectwo Połęcko (Gmina Ośno Lubuskie),
III miejsce – „Schab w sosie śmietankowo – brokułowym” KGW Przemysław (Gmina Krzeszyce),
IV miejsce – „Zupa kurkowa” Stowarzyszenie Przyjaciół Wielowsi „Nasza Wieś” (Gmina Sulęcin),
V miejsce – „Ryby z łagowskich jezior” Andrzej Mańkowski (Gmina Łagów),
VI miejsce – „Gołąbki rybne w liściach chrzanu z sosem curry” Sołectwo Garbicz (Gmina Torzym),
VII miejsce – „Kibini” Sołectwo Jenin (Gmina Bogdaniec),
VIII miejsce -  „Prosię z pieca” Zakład Produkcji Spożywczej Lubiszyn (Gmina Lubiszyn),
IX miejsce – „Barszcz biały zwany polskim” Stowarzyszenie Kobiet w Jarnatowie (Gmina Lubniewice).

Zdjęcia z III Jarmarku Smakosza do obejrzenia w Galerii.