Aktualizacja Lokalnej Strategii Rozwoju - dodatkowe środki! Konsultacje Społeczne!

(opublikowano: Wtorek 8 czerwca 2021)

Szanowni Państwo!

Zarząd Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania informuje, iż w związku z procedowaną zmianą Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 planuje się zwiększenie budżetu LEADER. Stowarzyszenie KST-LGD będzie zwracać się o dodatkowe środki finansowe w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie realizacji operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność oraz 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji.

Kwota o jaką KST-LGD może wnioskować to 571 000 euro. Minimum 35% z tych środków musi być przeznaczone na Przedsięwzięcie 1.1.1. Podejmowanie działalności gospodarczej.
        Wymagać to będzie wprowadzenia zmian w LSR. Dlatego zwracamy się do Państwa  z prośbą o wypełnienie krótkiej  ankiety, która pomoże nam prawidłowo zdiagnozować potrzeby naszego obszaru i zaktualizować LSR.
         Zapraszamy mieszkańców obszaru KST-LGD, tj.mieszkańców gmin: Sulęcin, Krzeszyce, Lubniewice, Torzym, Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn, Santok, Ośno Lubuskie do wypełnienia ankiety i współpracy w zakresie podnoszenia jakości życia na naszym obszarze przy udziale środków unijnych.

Link do Ankiety:

Konsultacje trwają do dnia 16 czerwca 2021 r.

Proponowane w LSR zmiany zostaną przedstawione do konsultacji społecznej niezwłocznie po ich wprowadzeniu.