Działamy razem - analiza potrzeb mieszkańców.

(opublikowano: Wtorek 27 września 2022)

DZIAŁAMY RAZEM!

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie na przygotowanie nowej strategii dla obszaru działania Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania, czyli dla gmin: Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Krzeszyce, Lubiszyn, Lubniewice, Ośno Lubuskie, Santok, Sulęcin i Torzym. Jesteśmy w trakcie diagnozowania potrzeb mieszkańców. Organizujemy spotkania, na których zbierzemy od Państwa informacje, które zostaną umieszczone w Lokalnej Strategii Rozwoju naszego stowarzyszenia. Zapisy z tego dokumentu będą podstawą do przyznawania dofinansowania Państwa działań w latach 2024 – 2027.

Podczas warsztatów chcemy uzyskać od Państwa informacje dotyczące mocnych i słabych stron obszaru, na którym mieszkacie. Zdefiniujemy problemy gminy, które chcielibyście Państwo za pomocą działań finansowanych przez nasze stowarzyszenie usunąć lub zmniejszyć ich uciążliwość. Podacie też Państwo listę działań, które sprawią, że w Waszej Gminie będzie się szczęśliwiej  żyło, satysfakcjonująco pracowało
i  ciekawie wypoczywało.

W poprzedniej Lokalnej Strategii Rozwoju uwzględniliśmy sugestie mieszkańców i dofinansowaliśmy następujące działania:

Całkowity koszt dofinansowania pomysłów mieszkańców  do roku 2021:  ok.  10 775 453,00 zł  , w tym

- projekty składane przez mieszkańców nastawione na przedsiębiorczość - powstanie nowych przedsiębiorstw lub rozwój istniejących przedsiębiorstw: ok. 7 431 732 ,00 zł

- projekty składane przez władze 10 gmin na infrastrukturę turystyczną - budowa lub przebudowa infrastruktury turystycznej, sportowej  lub kulturalnej: ok. 2 940 379,00 zł

- projekty składane przez organizacje pozarządowe na infrastrukturę, działania promocyjne i wydarzenia: 403 342,00 zł

Dodatkowo z funduszy Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności dofinansowaliśmy projekty mieszkańców na kwotę 185 194,00 zł

Z doświadczenia już wiemy, że tworzony obecnie dokument może stać się  odzwierciedleniem Państwa potrzeb rozwojowych. Dlatego wysłuchamy każdego uczestnika spotkania, każda propozycja działania zostanie zapisana i uwzględniona. Sprawmy, by Lokalna Strategia Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania funkcjonowała w następnych latach tylko po to, by realizować Państwa oczekiwania.

Jeśli nie mieliście Państwo okazji spotkać się z nami osobiście, to zapraszamy do wypełnienia ankiety przez internet, którą znajdziecie pod adresem: www.kst-lgd/aktualności Proszę szukać Ankieta - problemy mieszkańców.

Chętnie też porozmawiamy z Państwem w biurze lub  przez telefon. Im więcej zgłosicie pomysłów do realizacji, tym większe będą zmiany obszarów wiejskich, na których mieszkamy.

Uwaga! 4 października 2022 r. od godziny 16.30 w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Sulęcinie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, OSP, Kół Gospodyń Wiejskich, fundacji, klubów sportowych, nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli, dyrektorów bibliotek i Domów Kultury  na spotkanie focusowe poświęcone analizie potrzeb rozwojowych i potencjału naszego obszaru.

11 października 2022 r. od godziny 16.30 w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Sulęcinie zapraszamy na takie samo spotkanie przedsiębiorców i zarządzających firmami już istniejącymi oraz tych, którzy chcieliby utworzyć nowe miejsca pracy w nowych firmach.

Pamietajcie! Tylko zgłoszone przedsięwzięcia mają szansę na dofinansowanie w następnych latach.

W imieniu Zarządu

Prezes Ilona Wojciechowska