3421986 gości

Festiwal Piosenki Ranczerskiej "Wilkowyjce"

(opublikowano: Wtorek 26 marca 2013)

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostaliśmy zaproszeni jako Lokalna Grupa Działania do wzięcia udziału w II edycji Festiwalu Piosenki Ranczerskiej „Wilkowyjce”. Festiwal ma charakter konkursu, zaś jego celem jest popularyzacja autorskich utworów związanych z serialem „Ranczo” który opisuje realia życia ludności na prowincji oraz promocja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 (PROW 2007 – 2013), dzięki któremu zachodzą zmiany mające wpływ na rozwój miejscowości oraz społeczeństwa. Festiwal ma także w swoim założeniu odkrywać talenty muzycznie oraz kulinarnie uzdolnionych fanów serialu „Ranczo”.

Zakres tematyczny i zasady konkursu

1.Konkurs obejmie przygotowanie występu w ramach jednej z czterech kategorii, tj.:

• Piosenka nt. Wilkowyj
  • Skecz / gwara „z ławeczki”
  • Pierogi Solejukowej
  • Scenka / żart na temat działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

2.Każdy występ musi być przygotowany samodzielnie przez daną grupę i może w niej wziąć udział zarówno grupa jak i soliści.

3.Prezentacja może mieć dowolną formę, tj. np.: skecz, monolog, piosenka, pantomima.

4.Grupa może przygotować występ w ramach każdej z ww. kategorii.

5. Każdy występ może trwać nie dłużej niż 20 minut.

6.Występ nie może zawierać wulgaryzmów oraz treści dyskryminujących rasę lub wyznanie.

Zapraszamy do wspólnego udziału w konkursie i promocji naszego Stowarzyszenia na szczeblu ogólnopolskim. Eliminacje do konkursu odbędą się 16 kwietnia i 14 maja 2013 r. w Centrum Odnowy Wsi w Parzęczewie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 28 marca 2013 r. do godz. 15:00 pod nr tel. 95 755 44 22  lub e-mail: rodzinnyraj@gmail.com.