Legendy w Domu Joannitów

(opublikowano: Poniedziałek 19 kwietnia 2010)

Odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy Krainę Szlaków Turystycznych…”. Celem spotkań jest opracowanie i wytyczenie szlaku legend oraz wydanie publikacji z wybranymi legendami jedenastu członkowskich gmin naszego Stowarzyszenia.
Czwartkowe spotkanie ( w dniu 15 bm.) odbyło się w Domu Joannitów i dotyczyło legend z terenu Gminy Sulęcin,o których opowiadał znany wszystkim przybyłym słuchaczom, Pan Stefan Wiernowolski.

Stefan Wiernowolski jest przede wszystkim fotografem, zatem nie mogło zabraknąć zdjęć jego autorstwa. Legendy w dużej mierze odnosiły się do świata przyrody, dlatego fotografie doskonale korespondowały z opowiadanymi historiami m.in. o gołębim kamieniu, czerwonych kwiatach czy diabelskim jeziorze.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przybyli na nie m.in. uczniowie gimnazjum oraz starsi, młodsi i całkiem mali mieszkańcy Sulęcina i okolic.

Na następne spotkanie zapraszamy do Smogór, gdzie w dniu 11 maja będzie można usłyszeć legendę o bazyliszku.

Więcej informacji można uzyskać w Biurze Stowarzyszenia „Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania”, przy ul. Lipowej 18 A w Sulęcinie.