3420091 gości

Realizujemy projekt współpracy

(opublikowano: Środa 20 marca 2019)

Rozpoczęliśmy realizować projekt współpracy pt. Promocja regionu poprzez aktywną turystykę, którego celem głównym jest „Promocja regionów i dziedzictwa lokalnego”, a celem szczegółowym: „Podnoszenie atrakcyjności rekreacyjno-turystycznej regionu poprzez popularyzację aktywnych form turystyki”. Projekt realizowany jest w partnerstwie ze: Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Wrzosowa Kraina”, Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Okno Południowej Wielkopolski”, Lokalną Grupą Działania Ziemi Siedleckiej.

W dniach 14 i 15 marca w Santocku i Lubniewicach odbyły się spotkania dla mieszkańców obszaru LSR dotyczące gier terenowych i ich wykorzystaniu w promocji regionu. Uczestnicy dowiedzieli się o istniejących questach na terenie KST-LGD, zasadach poruszania się questami i ich korzyściami w promocji walorów obszaru. Na terenie LGD już wiosną tego roku będzie w ofercie 12 questów, które poprzez zabawę i aktywną edukację przedstawią ciekawe zakątki. Drugim tematem poruszanym na spotkaniu był geoacaching. Jest to poznawanie regionu poprzez szukanie z telefonem z GPS w terenie ukrytych wcześniej pojemników. Uczestnicy dowiedzieli się o historii geocachingu oraz zasadach obowiązujących przy szukaniu i rejestracji znalezionych skrytek. W kwietniu odbędą się dwa kolejne warsztaty: jeden związany z tworzeniem questów a drugi dotyczący zakładania skrytek w terenie. Zajęcia poprowadził specjalista z zakresu gier terenowych i promocji regionu – Krzysztof Szustka.