Tak ćwiczą członkowie Klubu Seniora na siłowni, na wolnym powietrzu w Sulęcinie

(opublikowano: Wtorek 12 maja 2015)

Klub Seniora "Kwiat Jesieni" przy parafii św. Henryka korzysta ze sprzętu sportowego do ćwiczeń  i siłowni na wolnym powietrzu, który jest zlokalizowany obok Domu Joanitów przy ul. Młynarskiej. W dniu ćwiczeń 16-04-2015 naszego klubu Pan Paweł uwiecznił na fotografiach nasze panie podczas ćwiczeń jak się sprawnie poruszają i ćwiczą.

My nie próżnujemy i się gimnastykujemy, każdy chce być sprawnym mimo swojego wieku, najstarsza pani ćwicząca ma 88 lata i jest nadal czynna w ćwiczeniach i porywa nas młodsze w rytm zajęć gimnastycznych. Mimo wiatru czy czasami niesprzyjającej pogody każdy decyduje się na odrobinę wysiłku i ruchu na siłowni pod chmurką. Nikt nie patrzy na otoczenie innych ludzi i przechodzących przechodniów ale porusza się rytmicznie aby zachować sprawność ruchową, nabrać siły, która nam jest potrzebna do dalszego życia.

Panie z klubu seniora są bardzo zadowolone, że taki obiekt znajduje się na wolnym powietrzu w naszym mieście i w tak atrakcyjnym miejscu. Korzystają tam z różnych atrakcji  podczas spacerów  i wypadów rowerowych z wnukami i wnuczkami.

tekst: Łucja Szymańska, Koordynator Klubu Seniora "Kwiat Jesieni"