Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków w ramach działania "wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji".

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: postęp w realizacji sprawnego wdrażania LSR.

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych Lokalna Grupa Działania

69-200 Sulęcin, ul. Lipowa 20D, tel. 505 318 320, rodzinnyraj@gmail.com

stronę odwiedziło

2103872 gości

U Pana Wojtka w ogrodzie - relacja

(opublikowano: Sobota 31 sierpnia 2019)

Sąsiedzkie spotkania w ogrodzie – Lubiszyn 2019

„U Pana Wojtka w ogrodzie…”

Wrzesień to czas święta plonów, stąd też miejscowości przygotowują się do uroczystości dziękczynnych za udane żniwa poprzez np. ich udekorowanie. Jadąc  na spotkanie w ogrodzie do Lubiszyna mijaliśmy wiele miejscowości zachęcających do uczestnictwa w dożynkach, ale dekoracja na wjeździe do Lubiszyna przebiła je wszystkie. Mur obronny z basztami i ciekawie zaprezentowanym ogrodem zaprasza na Miodobranie, które odbędzie się 7 września.

Pomysł i wykonanie dekoracji to zasługa sołtysa Wojciecha Krupieńczyka, który to zaprosił nas na pierwsze spotkanie w ogrodzie w Lubiszynie. Frekwencja uczestników spotkania zaskoczyła chyba samego gospodarza, bo nas na pewno! Do sołtysa przybyło ok 30 osób i choć wszyscy doskonale znają jego i jego ogród, nie omieszkali nie skorzystać z okazji i z chęcią stawili się na spotkanie.

Kierunek spotkania uczestnikom wskazywała przyjemna muzyka, jak i sam gospodarz, który co chwilę wychodził witać kolejnych gości. Uczestnikami spotkania byli głównie seniorzy oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Po ogrodzie oprowadzała nas gospodyni, a co i raz dało się usłyszeć porady, ciekawostki a także biadolenia na długotrwałą suszę. Mimo  braku opadów w ogrodzie Pana Wojtka zauroczyły nas dorodne hortensje, a wszystkich zadziwiła surfinia rosnąca w brukowej ścieżce. W ogrodzie jest całe mnóstwo ozdób od romantycznych posągów zaczynając, a na metalowych uśmiechniętych żabkach kończąc. Nie brakuje również pelargonii i begonii w donicach, a w altanie zachwyca upojny zapach wiciokrzewu.

Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze, a nam aż żal było odjeżdżać.  Na pożegnanie jeszcze kilkukrotnie odwracaliśmy głowę by popatrzeć na nietuzinkową dożynkową dekorację Lubiszyna.

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij