Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków w ramach działania "wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji".

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: postęp w realizacji sprawnego wdrażania LSR.

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych Lokalna Grupa Działania

69-200 Sulęcin, ul. Lipowa 20D, tel. 505 318 320, rodzinnyraj@gmail.com

stronę odwiedziło

2103858 gości

U Pani Krysi w ogrodzie... - relacja

(opublikowano: Piątek 30 sierpnia 2019)

W ostatni czwartek sierpnia odbyło się pierwsze z cyklu spotkanie w ogrodzie w miejscowości Glisno.

Tematem przewodnim spotkania były przetwory z cukinii i kabaczka, a ugościła nas Pani Krysia.

Ogród Pani Krysi i Pana Zdzisława   to królestwo roślin wszelakich! Znajdziemy tam wszystko! Od różanej rabaty zaczynając, poprzez okazałe krzewy iglaste, pnącza okalające wykonane własnoręcznie z kamieni polnych murki, lawendową ścieżkę, sad, a kończąc na kwiatach doniczkowych pięknie kontrastujących z wszędobylską zielonością.

Gospodyni uraczyła gości obfitym poczęstunkiem i bawiła zebranych opowieściami z domowej spiżarni. Na stole pojawiła się zupa krem z cukinii, papryka faszerowana kaszą i warzywami oraz przepyszny sernik. Dodatkowo do degustacji były przetwory z cukinii i kabaczka przyniesione również przez uczestników spotkania.

Spacer po ogrodzie obfitował w porady ogrodnicze, a wśród uczestników dobrze czuły się psy sąsiadów oraz obserwujący wszystko dookoła, zmęczony upalnym dniem czarny kocur z sąsiedniego domostwa.

Wieczór upłynął w wesołej atmosferze, podziwom nad ogromem pracy gospodarzy w ogrodzie nie było końca, a wszystkich ucieszył fakt, że kolejne spotkanie odbędzie się już w najbliższą środę.

Z nadzieją na co najmniej tak samo udane spotkanie zapraszamy do ogrodu Pani Bożenki 4 września na godzinę 17:00. Do zobaczenia!

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij