Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków w ramach działania "wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji".

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: postęp w realizacji sprawnego wdrażania LSR.

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych Lokalna Grupa Działania

69-200 Sulęcin, ul. Lipowa 20D, tel. 505 318 320, rodzinnyraj@gmail.com

stronę odwiedziło

2078919 gości

Wizyta w polskiej stolicy geocachingu

(opublikowano: Wtorek 14 maja 2019)

W dniach 8-10 maja 2019 r. w ramach realizacji operacji pn. „ Promocja regionów  poprzez aktywną turystykę” o akronimie PREPATUR uczestniczyliśmy w Geocachingowym wyjeździe Studyjnym do Górzna - polskiej stolicy geocachingu. Projekt realizowany jest w partnerstwie z: Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Wrzosowa Kraina”, Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Okno Południowej Wielkopolski” oraz Lokalną Grupą Działania Ziemi Siedleckiej. Celem wyjazdu było praktyczne sprawdzenie wiedzy zdobytej podczas wcześniejszych szkoleń  z zakładania skrytek w terenie, a także zaprezentowanie uczestnikom projektu oferty turystycznej w miejscu, gdzie natężenie skrytek na 1 km2 jest największe w Polsce.  

Program był bardzo napięty, spotkania zaczęły się od wykładów metodycznych dot. geocaschingu  m.in. rodzaju skrytek, sposobu ich zakładania i serwisowania . Następnie odwiedzili nas lokalni keszerzy – twórcy skrytek w okolicy Górzna aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wspólnie z nimi, w podziale na grupy, wyszliśmy w teren w celu samodzielnego poszukiwania i zdobywania różnego rodzaju skrytek. Szło nam różnie, każda z grup miała swoje tempo. Jedni skupiali się na ilości zdobytych skrytek a inni podziwiali piękno okolicznych lasów i jezior. Jednak we wszystkich grupach cel został osiągnięty i min 50 skrytek zostało znalezionych. Zabawa przy tym była świetna i każdy z uczestników jednogłośnie oświadczył, że jest to bardzo atrakcyjna forma turystyki pozwalająca w bardzo ciekawy sposób pokazać piękno otaczających nas miejsc „przemycając” przy tym trochę wiedzy z zakresu historii, geografii czy kultury danego obszaru. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do urokliwego miejsca naszego zakwaterowania „Dworku Wapionka” na posiłek. Punktem podsumowującym był wieczorny event  geocacherski , na którym dostaliśmy do wypełnienia test sprawdzający zdobytą wiedzę z zakresu geocachingu, a także mogliśmy podzielić się doświadczeniami ze zdobywania skrytek oraz trudnościami jakie nam towarzyszyły w trakcie wyprawy.

Po warsztatach nadszedł czas powrotu do domu. Wyjazd był udany a pogoda sprzyjała nam każdego dnia. Zgodnie z założeniami projektu na terenie naszych 10 gmin ma powstać 120 różnego rodzaju skrytek, ale jesteśmy przekonani, że po tym wyjeździe powstanie ich znacznie więcej, ponieważ zostaną założone również przez uczestników warsztatów.

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij