Zdrowe Płuca Lubuszan - bezpłatne badania i konsultacje

(opublikowano: Piątek 13 października 2017)

15 września b.r. ruszyła trzecia edycja Programu polityki zdrowotnej wczesnej diagnostyki nowotworów płuc dla mieszkańców województwa lubuskiego na 2017 rok, czyli ZDROWE PŁUCA LUBUSZAN. W ramach Programu pacjenci będą przyjmowani w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu na darmowe badania bez skierowania. Głównym celem Programu jest zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu nowotworów oskrzeli i płuc oraz zmniejszenie liczby osób palących.

Program kierowany jest do mieszkańców województwa lubuskiego w wieku 55-80 lat, palących od min. 30 lat jedną paczkę papierosów dziennie lub palących w przeszłości, którzy rzucili palenie najpóźniej 15 lat temu bez wcześniejszych objawów nowotworowych.

Więcej informacji na stronie: http://szpitaltorzym.pl/aktualnosci/136-zdrowe-pluca-lubuszan-2