ZACZYNAMY! PIERWSZE SPOTKANIE INFORMACYJNE PROGRAMU DZIAŁAJ LOKALNIE !

31 maja 2022 r. zaprosiliśmy do Deszczna mieszkańców gmin: Kłodawa, Santok, Bogdaniec, Deszczno, Lubiszyn na spotkanie informacyjne.

Po omówieniu prezentacji, która dostarczyła odpowiedzi na niektóre pytania uczestników, rozpoczęła się dyskusja. Weterani Programu Działaj Lokalnie opowiadali o swoich  zrealizowanych pomysłach. Debiutanci zadawali dodatkowe pytania, które najczęściej dotyczyły pułapek, na które można się natknąć podczas podjętych zobowiązań. I tu spotkała ich miła niespodzianka! Nie było żadnych negatywnych opinii co do sposobu realizacji i ewentualnych korekt tych działań! Beneficjenci chwalili sposób reagowania Fundacji na nieoczekiwane i nieplanowane sytuacje. Zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy niezmiernie trudno było mieć pewność skutecznego przeprowadzenia zaplanowanego harmonogramu. Wzajemne zachęcanie do aktywności na rzecz dobra wspólnego zaowocowało wymianą pomysłów, które można wprowadzić w innych gminach. Naprawdę zaczęło się budowanie sieci liderów społeczności lokalnych!  Na razie nieoficjalnie stworzono bank dobrych pomysłów oraz klimat wsparcia dla nowych działań. Mam nadzieję, że uczestnicy wyszli usatysfakcjonowani tym, co mogli usłyszeć zobaczyć i poczuć. Teraz trzeba przekonać większą grupę w swoich miejscowościach i przelać na papier – przepraszam ,,na ekran”-  marzenia do zrealizowania już od lipca! Jako koordynatorka tego projektu zachęca też do aktywności tych, którzy nie mogli być na tym spotkaniu. Z niecierpliwością będę śledzić Wasze wpisy w generatorze wniosków! Życzę sukcesu w konkursie! Do zobaczenia na podpisaniu umów!

Ilona Wojciechowska