„Dyplom z Marzeń”,

Łódź, 20 kwietnia 2020

Daj szansę na Dyplom z Marzeń!

Ruszył konkurs „Dyplom z Marzeń” dla lokalnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, o udział w Programie Stypendiów Pomostowych. Jeśli chcesz wspierać zdolnych i niezamożnych maturzystów z małych miejscowości i spełnić ich marzenia o studiowaniu, zgłoś się do konkursu! Termin przyjmowania zgłoszeń upływa

9 maja 2020 r.

Organizatorzy zapraszają wszystkie zainteresowane lokalne NGO i grupy nieformalne działające lokalnie do udziału w programie finansowania stypendiów na I rok studiów. Konkurs skierowany jest do organizacji, które chciałyby dołączyć do koalicji partnerów uczestniczących w Programie Stypendiów Pomostowych i które prowadzą już programy stypendialne dla swoich społeczności lokalnych lub są gotowe wkrótce takie uruchomić.

Uczestnicząc w programie, organizacja może rekomendować kandydatów do stypendiów, dając swoim podopiecznym niepowtarzalną szansę zaistnienia w rozbudowanym, ogólnopolskim systemie stypendialnym. W jego ramach młodzi ludzie mogą otrzymać stypendium na I rok studiów w wysokości 5000 zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 złotych. Mogą także otrzymać wsparcie finansowe podczas dalszej edukacji akademickiej. Wkład finansowy organizacji wynosi od 5% kosztu stypendium w przypadku organizacji zlokalizowanych na wsi lub w miastach do 20 tys. mieszkańców (przy dofinansowaniu Fundacji Wspomagania Wsi), do 25% kosztu stypendium dla organizacji miejskich, pozostałą część fundują Partnerzy finansujący program.

Stypendyści programu, poza stypendium na I rok, mogą uzyskać wsparcie na kolejnych latach studiów. Na osiągających dobre wyniki w nauce czekają stypendia na II, III i IV rok studiów, stypendia językowe, stypendia na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendia doktoranckich oraz staże zagraniczne, już bez udziału finansowego organizacji lokalnej.

W roku akademickim 2020/21 około 1000 studentów otrzyma stypendia oraz możliwość udziału w warsztatach i stażach, w tym około 600 studentów otrzyma stypendia na I rok studiów.

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa 9 maja 2020 roku.

Więcej informacji o konkursie dostępne jest na www.stypendia-pomostowe.pl

Konkurs jest wspólnym przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Wspomagania Wsi i Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

„Stypendia Pomostowe” są jedną z największych pozarządowych inicjatyw stypendialnych w Polsce. Dotychczas, w ramach programu, przyznano blisko 24 tysiące różnego rodzaju stypendiów, w tym prawie 17 tysięcy na pierwszy rok studiów. Partnerami Strategicznymi Programu są: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Narodowy Bank Polski, Partnerzy Główni: Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja BNP Paribas, Partnerzy: koalicja blisko 90 lokalnych organizacji pozarządowych. Na realizację osiemnastu edycji programu Partnerzy przeznaczyli ponad 117 milionów zł.

Konkursem i całym Programem Stypendiów Pomostowych zarządza Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

***************

Organizator:

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości

Sterlinga 27/29 lok. 501, 90-212 Łódź, tel.: 789 204 896, e-mail: fep@fep.lodz.pl

www.stypendia-pomostowe.pl

www.fep.lodz.pl