Ośrodek Działaj Lokalnie Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania

We wrześniu 2015 r. Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania przystąpiło do dwuetapowego naboru na nowe Ośrodki Działaj Lokalnie.

W ramach pierwszego etapu  należało złożyć wniosek podczas ogłoszonego naboru z propozycją działań lokalnych. W ramach drugiego etapu odbyły się wizyty monitorujące, w ramach których rozmawiano o doświadczeniach we współpracy ze społecznością lokalną, samorządami, biznesem oraz dotychczasowych działaniach i planach związanych z ewentualnym udziałem w Programie Działaj Lokalnie.

Spośród 68 organizacji z całej Polski, które złożyły aplikację, 12 dostało się do drugiego etapu. Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania zostało jednym z pięciu nowo wybranych Ośrodków Działaj Lokalnie.