Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków w ramach działania "wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji".

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: postęp w realizacji sprawnego wdrażania LSR.

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych Lokalna Grupa Działania

69-200 Sulęcin, ul. Lipowa 20D, tel. 505 318 320, rodzinnyraj@gmail.com

stronę odwiedziło

3458629 gości

KST lubi Eco i nie tylko...

(opublikowano: Środa 5 września 2012)

W dniach 25-26 sierpnia 2012r. Gmina Bogdaniec po raz siedemnasty miała okazję gościć uczestników Lubuskiego Święta Chleba. Tegoroczne uroczystości były powiązane z otwarciem Laboratorium Badawczego na terenie Zespołu pałacowo – parkowego w Stanowicach, a tradycyjnie rozpoczął je bieg „Dziesiątka Lasów Bogdanieckich”. Prezentacja wyrobów i przysmaków kuchni lubuskiej, a także degustacja chleba i wyrobów cukierniczych odbywała się na terenie Muzeum w Bogdańcu.

W dniu 2 września 2012 r. w Gminie Lubiszyn odbyły się dożynki powiatowe pn. "ECO-LUB kultura i tradycja na pograniczu polsko - niemieckim". Podczas imprezy odbyły się konkursy na najsmaczniejszy wypiek cukierniczy i potrawę regionalną, z wykorzystaniem tylko naturalnych składników. Ponadto zorganizowano „I bieg Lubiszyńskim Szlakiem”.

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania wzięło udział w obu w/w imprezach. Stoisko promocyjne Stowarzyszenia cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno uczestników z Polski, jak i z Niemiec. Na odwiedzających namiot KST – LGD czekały materiały promocyjne i informacyjne o działaniach LGD. W związku z promocją zdrowego trybu życia przez organizatorów imprez, na stoisku KKST – LGD można było poczęstować się jabłkami od lokalnych sadowników, które okazały się najsmaczniejszym materiałem promocyjnym.

  

 

  

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij