Seminarium w Gliśnie

(opublikowano: Piątek 7 grudnia 2012)

W  dniu 5 grudnia 2012 r. odbyło się szkolenie pt. Realizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, zmian zachodzących w rolnictwie i na obszarach wiejskich oraz przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej.

Szkolenie miało na celu przybliżenie dobrych projektów realizowanych przez polskich rolników, przedsiębiorców i samorządy, jak również zaprezentowanie polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich jako nowoczesne, dynamicznie rozwijające się sektory wykorzystujące polskie tradycje i krajobraz do tworzenia lepszych warunków życia i pracy na Wsi.

Podczas szkolenia zaprezentowano następujące zagadnienia:

1) rezultaty PROW 2007-2013 w Polsce oraz przykłady najlepszych projektów zrealizowanych w Polsce w ramach PROW 2007-2013,

2) wpływ PROW na zmiany zachodzące w rolnictwie i na obszarach wiejskich,

3) perspektywa na lata 2014-2020 i zarys kierunków rozwoju obszarów wiejskich,

4) przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej,

5) promocja polskich obszarów wiejskich, ich rozwoju przy udziale środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz dorobku kulturalnego - wydarzenia towarzyszące.

Na szkoleniu zaprezentowały się trzy Lokalne Grupy Działania: Lokalna Grupa Działania ZIELONE ŚWIATŁO, Fundacja Zielonej Doliny Odry i Warty oraz Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania. Grupy zaprezentowały podejmowane dotychczas działania, zrealizowane nabory oraz plany na przyszłość. Lokalne Grupy Działania zaprosiły do swoich stoisk beneficjentów, którzy otrzymali pomoc z PROW i którzy chcieli zaprezentować się szerszemu gronu z województwa lubuskiego. KST – LGD prezentowała się razem z Gminą Lubniewice, Gminą Bogdaniec i Danutą Knopkiewicz, właścicielką gospodarstwa agroturystycznego KOS w Lubniewicach.

Zdjęcia do obejrzenia w Galerii.