Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków w ramach działania "wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji".

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: postęp w realizacji sprawnego wdrażania LSR.

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych Lokalna Grupa Działania

69-200 Sulęcin, ul. Lipowa 20D, tel. 505 318 320, rodzinnyraj@gmail.com

stronę odwiedziło

3389438 gości

Nabór wniosków ogłoszony!

(opublikowano: Poniedziałek 5 marca 2012)

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach PROW 2007-2013 oś 4 LEADER, działanie 4.1/413 tj. Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, tj. na:

- działanie „Odnowa i rozwój wsi”

Realizacja działania tworzy warunki dla rozwoju społeczno – ekonomicznego obszarów wiejskich i aktywizacji ludności wiejskiej przez wsparcie inwestycyjne przyznawane na realizację projektów związanych z:
• zagospodarowaniem przestrzeni publicznej, w tym utrzymaniem, odbudową i poprawą dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego wsi,
• podniesieniem atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich.

Działanie to będzie wpływało na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich przez zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi oraz promowanie obszarów wiejskich. Umożliwi rozwój tożsamości społeczności wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich oraz wpłynie na wzrost atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej obszarów wiejskich.

Beneficjentami mogą być osoby prawne: gmina, instytucja kultury, dla której organizatorem jest jednostka samorządu terytorialnego, kościół lub inny związek wyznaniowy, organizacja pozarządowa mająca status organizacji pożytku publicznego (w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie).

- działanie „Małe projekty”


Działanie to przyczynia się do poprawy jakości życia lub zróżnicowania działalności gospodarczej na obszarze działania LGD, które nie kwalifikują się do wsparcia w ramach działań osi 3 – Jakość życia na obszarach wiejskich i zróżnicowanie gospodarki wiejskiej pod warunkiem spełnienia kryteriów dostępu i wyboru.

Realizowane operacje mogą dotyczyć m.in.:
• inicjowania powstawania, przetwarzania lub wprowadzania na rynek produktów i usług opartych na lokalnych zasobach, tradycyjnych sektorach gospodarki lub lokalnym dziedzictwie, w tym kulturowym, historycznym lub przyrodniczym, albo podnoszenia jakości takich produktów,
• zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego (np. wystawy rękodzieła, przeglądy zespołów folklorystycznych),
• rozwijania aktywności społeczności lokalnej (np. imprezy integracyjne, koncerty, spotkania aktywizacyjne),
• rozwijania turystyki lub rekreacji na obszarze objętym LSR (np. ścieżki turystyczne).

Beneficjentami mogą być osoby fizyczne, osoby prawne albo jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

- działanie „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”


Realizacja tego działania tworzy warunki dla dywersyfikacji działalności gospodarczej i poprawy możliwości zatrudnienia, przyczyniając się tym samym do zrównoważonego rozwoju społeczno – gospodarczego obszarów wiejskich.

Zakres pomocy dla tego działania może dotyczyć m.in.:
• usług dla ludności,
• rzemiosła lub rękodzielnictwa,
• usług turystycznych oraz związanych ze sportem, rekreacją i wypoczynkiem.

Beneficjentem może być osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, która prowadzi (podejmuje) działalność jako mikroprzedsiębiorstwo. Osoby te muszą mieszkać lub prowadzić działalność na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju.

- działanie "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej"

Realizacja działania tworzy warunki dla zrównoważonego rozwoju społeczno - gospodarczego obszarów wiejskich przez udzielenie pomocy na podejmowanie lub rozwijanie przez rolników, domowników i małżonków rolników działalności nierolniczej. Realizowane mogą być operacje z zakresu rzemiosła lub rękodzielnictwa, usług turystycznych lub związanych ze sportem, rekreacją i wypoczynkiem.

Termin składania wniosków trwa od 19 marca 2012 do 17 kwietnia 2012 roku.
Więcej informacji można uzyskać w Biurze LGD przy
ul. Młynarskiej 1  w Sulęcinie, pod numerem 95 755 44 22.

Dokumenty aplikacyjne znajdują się poniżej oraz  w zakładce ,,Konkursy".

Szczegóły naboru w załączniku.

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij