Warsztaty aktywizujące dla młodzieży!

(opublikowano: Piątek 6 kwietnia 2012)

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania zaprasza osoby w wieku 13-18 lat zamieszkałe lub uczące się na terenie LGD do wzięcia udziału w dwudniowych warsztatach aktywizujących lokalnych młodzieżowych liderów „Biała Noc Kibica”, które odbędą się  w dniach 15-16 czerwca 2012 r.

Celem warsztatów jest wprowadzenie uczestników w rozległy temat emocji towarzyszących  kibicowaniu, który od lat budzi wiele kontrowersji ze względu na różne (nierzadko sprzeczne) formy, jakie przybiera. Spotkanie ma uświadomić młodzieży różnicę pomiędzy dobrym, prawdziwym kibicowaniem według zasad fair play, a pseudokibicami, których cechuje agresja i wulgarne zachowanie.

Poruszone zostaną zarówno kwestie indywidualnego, osobistego dopingowania drużyn, jak i kwestie subkultury stadionów. Intencją warsztatów jest wskazanie uczestnikom dobrych przykładów i wypracowanie wzorców zachowań godnych prawdziwego kibica podczas wydarzeń sportowych.

Organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie w postaci kolacji, śniadania i obiadu oraz materiały i środki do uczestnictwa w warsztatach.

Organizatorzy zatrudniają specjalistów do prowadzenia zajęć oraz wykwalifikowana kadrę do opieki w czasie wolnym od zajęć.

Kandydat na uczestnika dwudniowych warsztatów zobowiązany jest przesłać swoje zgłoszenie do biura Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania drogą mailową (rodzinnyraj@gmail.com) lub listownie do dnia 28 maja 2012 r. na formularzu zgłoszeniowym (pobierz załącznik).

W dniu 29 maja 2012 r. Zarząd Stowarzyszenia rozpatrzy zgłoszenia i ustali listę uczestników warsztatów. O zakwalifikowaniu się na listę uczestników decyduje data zgłoszenia.

Lista uczestników zostanie ogłoszona do dnia 30 maja 2012r. na stronie internetowej Stowarzyszenia www.kst-lgd.pl