Warsztaty rękodzielnicze "Poznajemy Krainę Szlaków Turystycznych..." za nami

(opublikowano: Czwartek 29 maja 2014)

W dniu 24 maja 2014r. w ramach Funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania, Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych już po raz trzeci zorganizowało warsztaty rękodzielnicze  inaugurujące wystawę pn. „Poznajemy Krainę Szlaków Turystycznych….”. Do godz. 17 można było bezpłatnie wziąć udział w warsztatach: filcowania i robienia biżuterii, robienia wełnianych laleczek, florystyki, ozdabiania ciastek, rękodzieło – robienia wiszących dekoracji, warsztatach plastycznych. Warsztaty oficjalnie rozpoczęli szanowni  goście: Dariusz Ejchart – Starosta Sulęciński oraz Michał Deptuch – Burmistrz Sulęcina. Pomimo  kapryśnej pogody i przelotnego deszczu, chętnych do wykonania własnych arcydzieł nie brakowało nie tylko wśród dzieci, ale  i wśród dorosłych. Przy stoiskach warsztatowych można było skorzystać z pomocy i rad specjalistów rękodzieła – lokalnych artystów amatorów. Najmłodsze dzieci chętnie uczestniczyły  w zabawach z klaunami, m.in. klaunowy tor przeszkód, rzuty do celu czy robienie ogromnych baniek mydlanych.  Każdy z uczestników warsztatów mógł skorzystać ze zdrowego poczęstunku, m.in. z owoców, jogurtów czy mleka. Całość imprezy uświetnił koncert w wykonaniu artystów Studia Piosenki przy Sulęcińskim Ośrodku Kultury:  Julii Krawczyk, Ady Szejdurskiej, Dagmary Dudurycz, Sandry Dorociak, Ady Andrzejewskiej, Marty Rojewskiej, Justyny Rosolskiej, Karoliny Fury oraz zespołu „Crazy Boys” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sulęcinie:  Daniela Wyszyńskiego i Grzegorza Sierżanta. Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników Urzędu Miejskiego w Sulęcinie oraz Sulęcińskiego Ośrodka Kultury za pomoc  organizacji imprezy. Mamy nadzieję, że pomogliśmy mieszkańcom odkryć swoje talenty,  a przy tym dobrze się bawić w Krainie Szlaków Turystycznych.

Do dnia 30 czerwca 2014 r. w siedzibie Stowarzyszenia KST-LGD moża zwiedzać wystawę poświęconą sztuce rękodzielniczej lokalnych artystów i osób zajmujących się ręcznym wykonywaniem ceramiki, szkła, biżuterii, robótek na drutach, szydełku, haftu, ciekawych elementów wystroju wnętrz, itp.