Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków w ramach działania "wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji".

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: postęp w realizacji sprawnego wdrażania LSR.

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych Lokalna Grupa Działania

69-200 Sulęcin, ul. Lipowa 20D, tel. 505 318 320, rodzinnyraj@gmail.com

stronę odwiedziło

3404896 gości

aktualności 2007 - 2013

Informacja

Informujemy, że w dniach 27-28 listopada 2013 r. biuro Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania będzie nieczynne z powodu obsługi posiedzeń Rady w sprawie oceny wniosków. Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja

W związku z zakończonym w dniu 18 listopada 2013 r. naborem wniosków o przyznanie pomocy w ramach PROW 2007-2013 oś 4 LEADER, działanie 4.1/413 tj. Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, tj.

Informacja

Informujemy, że w dniu 31 października 2013 r. biuro Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania będzie czynne do godz. 15:30.

Informacja

Szanowni Państwo, Jeżeli jesteście właścicielem, kadrą zarządzającą w branży turystycznej oraz jesteście zainteresowani podniesieniem kwalifikacji, obniżeniem kosztów i zaoszczędzeniem wydatków, wiedzą na temat pozyskiwania m.in. funduszy na działania proekologiczne Fundacja Rozwoju Regionalnego „Warmia i Mazury” ZAPRASZA DO UDZIAŁU W BEZPŁATNYM PROJEKCIE SZKOLENIOWYM W RAMACH POMOCY DE MINIMIS DLA PRZEDSĘBIORSTW „KOBIECA AKADEMIA ZARZĄDZANIA TURYSTYKĄ" DLA KADRY KIEROWNICZEJ BRANŻY TURYSTYCZNEJ WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO Realizowanym w terminie od 01.

Nabór wniosków ogłoszony!

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach PROW 2007-2013 oś 4 LEADER, działanie 4.1/413 tj. Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, tj.

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 8 października 2013 r. biuro Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania będzie czynne do godz. 15:30.

Projekt z FIO zakończony

Projekt pt. "Wzrost konkurencyjności obszarów wiejskich poprzez utworzenie gier terenowych" dobiegł końca. W ramach projektu powstało 11 gier terenowych, a na terenie gmin członkowskich Stowarzyszenia KST-LGD postawiono tablice informacyjne. Drużyny tworzące questy rywalizowały o wyróżnienie gier przez KST - LGD.

Bezpłatne konsultacje dla beneficjentów

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania zaprasza na bezpłatne konsultacje dla beneficjentów z zakresu przygotowywania wniosków o przyznanie pomocy jak również wniosków o płatność w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działań: - "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw", - "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej", - "Małe Projekty", - "Odnowa i rozwój wsi" objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Podsumowanie projektu z FIO

W dniu 10 września 2013r. odbyło się spotkanie podsumowujące warsztaty z tworzenia gier terenowych realizowanych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Społecznych. Na spotkanie przybyli uczestnicy grup biorących bezpośredni udział w projekcie, włodarze gmin członkowskich, Krzysztof Szustka – trener prowadzący warsztaty oraz goście zainteresowani tematyką gier terenowych.

Zapraszamy na podsumowanie projektu z FIO

Informujemy, że w dniu 10 września 2013r. odbędzie się spotkanie podsumowujące warsztaty z tworzenia gier terenowych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Społecznych. Podczas spotkania zostaną wręczone nagrody w postaci tablicy informacyjnej, 300 egzemplarzy gry terenowej w wersji papierowej wraz z wersją elektroniczną dla wszystkich gmin członkowskich KST-LGD.

V edycja Jarmarku Smakosza za nami

8 września 2013 r. Stowarzyszenie KST – LGD zorganizowało w Torzymiu V edycję Jarmarku Smakosza, która połączona była z Dożynkami Powiatowo - Gminnymi. W Jarmarku Smakosza wzięło udział dziewięć drużyn reprezentujących gminy członkowskie Stowarzyszenia, które jednocześnie rywalizowały w konkursie kulinarnym o Znak Jakości Szlaku Smakosza.

Posiedzenie Rady

W dniu 6 maja 2010 r. odbędzie się Posiedzenie Rady, na którym zostaną zatwierdzone listy operacji wybranych do dofinansowania w ramach II–ego naboru wniosków Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00 w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Sulęcinie.

Posiedzenie Rady

6 kwietnia 2010 r. zakończył się nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie 4.1/413 - Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju. Do biura Stowarzyszenia wpłynęły 3 wnioski, z czego 1 na działanie "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej", a 2 na "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw".

II Nabór wniosków!

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach PROW 2007-2013 oś 4 LEADER, działanie 4.1/413 tj. Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju. W poniższym załączniku znajduje się szczegółowa informacja.

Posiedzenie Rady

W dniu 9 marca 2010 r. odbędzie się Posiedzenie Rady, na którym rozpatrzone zostaną odwołania wnioskodawców od decyzji Rady z dnia 12 lutego 2010 r. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00 w Domu Joannitów przy ul.

Posiedzenie Rady

26 stycznia 2010 r. zakończył się nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie 4.1/413 - Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju. Do biura Stowarzyszenia wpłynęło 18 wniosków, z czego 1 na działanie "Odnowa i rozwój wsi", a 17 na tzw.

Życzenia

Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą pełne radości i skłaniają do refleksji i zadumy nad planami na Nowy Rok. Życzymy wszystkim zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Zarząd KST-LGD

I Nabór wniosków

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach PROW 2007-2013 oś 4 LEADER, działanie 4.1/413 tj. Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju. W poniższym załączniku znajduje się szczegółowa informacja.

Jarmark Smakosza - oferty pracy!

Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania poszukuje kucharzy i animatora zabaw podczas Jarmarku Smakosza, który odbędzie się 8 września w Torzymiu. Oferty należy składać do dnia 7 sierpnia 2013 r. do godz.

Goście z Puław

W lutym otrzymaliśmy zapytanie od rowerzystów z Puław na temat tras rowerowych na terenie KST- LGD. W związku z tym, że Sulęcin zwany jest Rowerową Stolicą Ziemi Lubuskiej, a dodatkowo w każdej gminie przynależącej do LGD są wyznaczone trasy rowerowe, wysłaliśmy paczkę z mapami i publikacjami do Puław.

Zmiana terminu szkolenia dla przedsiębiorców i rolników

Informujemy, że zmienił się termin szkolenia dla przedsiębiorców i rolników. 10 lipca 2013 r. Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania organizuje szkolenie z zakresu zasad przyznawania i wypłaty pomocy w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej.

Szkolenie dla mikroprzedsiębiorców

Informujemy, że dnia 3 lipca 2013 r. Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania organizuje szkolenie z zakresu zasad przyznawania i wypłaty pomocy w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.

II edycja wystawy pt. "Poznajemy Krainę Szlaków Turystycznych..."

W dniu 15 czerwca 2013 r. przy Domu Joannitów w Sulęcinie odbyła się II edycja warsztatów inaugurujących wystawę pt. "Poznajemy Krainę Szlaków Turystycznych...". Podczas warsztatów można było odwiedzić pięć stoisk, gdzie pod okiem profesjonalistów własnoręcznie ozdabiano świece, dekorowano ciastka, tworzono biżuterię z filcu, ziołowe mydełka, saszetki i oleje, a także robiono ozdoby z kwiatów.

Warsztaty 7-8 czerwca 2013r.

Informacja dla osób, które zakwalifikowane zostały do wzięcia udziału w warsztatach. (Osoby zakwalifkowane do udziału w warsztatach zostały o tym poinformowane telefonicznie i e-mailowo.) Warsztaty z wypełniania wniosków o przyznanie pomocy w ramach tzw.

Walne Zebranie!

Szanowni Państwo, w związku z koniecznością wprowadzenia zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju, Zarząd Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania zwołuje Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w Siedzibie KST-LGD w Sulęcinie ul.

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie pn. "Wzrost konkurencyjności obszarów wiejskich poprzez utworzenie gier terenowych"

Zapraszamy wszystkich chętnych z gmin członkowskich KST-LGD do udziału w projekcie pt. „Wzrost konkurencyjności obszarów wiejskich poprzez utworzenie gier terenowych” realizowanym przez Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania. Projekt zakłada szkolenia społeczności lokalnej z zakresu ekonomii społecznej z wykorzystaniem „dobrych praktyk” na przykładzie stworzenia 11 gier terenowych (w każdej gminie członkowskiej), które przyczynią się do zwiększenia świadomości i wiedzy dotyczącej możliwości wykorzystania potencjału lokalnego.

Poszukujemy kolportera ulotek

Poszukujemy kolportera ulotek informujących o warsztatach i wystawie, które odbędą się 25 czerwca 2013 r. na promenadzie przy rzece Postomii w Sulęcinie. Warsztaty zainaugurują wystawę pn. "Poznajemy Krainę Szlaków Turystycznych..." poświęconą twórczości lokalnych rzemieślników i artystów.

Otrzymaliśmy dofinansowanie z FIO

Z wielką przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania otrzymała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w wysokości 52.190 zł na realizację zadania pt. „Wzrost konkurencyjności obszarów wiejskich poprzez utworzenie gier terenowych”.

Szukamy prowadzących warsztaty rękodzielnicze

W dniu 15 czerwca 2013 r. na promenadzie przy rzece Postomii w Sulęcinie odbędą się warsztaty inaugurującę wystawę poświęconą twórczości lokalnych rzemieslników i artystów "Poznajemy Krainę Szlaków Turystycznych...". W związku z organizacją pięciu stoisk warsztatowych zamierzamy zatrudnić pięć osób do prowadzenia warsztatów tematycznych.

Szkolenie z zakresu ekonomii społecznej

W dniu 4 czerwca 2013 r. odbędzie się szkolenie z zakresu ekonomii społecznej w ramach projektu pn. " Wzrost konkurencyjności obszarów wiejskich poprzez utworzenie gier terenowych" dofinansowanego z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

«1234567»

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij