Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków w ramach działania "wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji".

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: postęp w realizacji sprawnego wdrażania LSR.

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych Lokalna Grupa Działania

69-200 Sulęcin, ul. Lipowa 20D, tel. 505 318 320, rodzinnyraj@gmail.com

stronę odwiedziło

3404862 gości

aktualności 2007 - 2013

Informacja

Informujemy, że biuro Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania w dniach: - 6.06.2013r. będzie czynne do godz. 15.00 - 7.06.2013r. będzie nieczynne (ze względu na organizowane przez KST-LGD warsztaty dot. wypełniania wniosków o dofinansowanie w ramach tzw.

Uwaga! Zmiany w Małych Projektach

W związku z wejściem w życie z dniem 31 stycznia 2013 r. Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 grudnia 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 zmienił się limit pomocy na małe projekty, który wypłaca się w okresie realizacji PROW 2007-2013 w wysokości 200 000,00 zł na jednego beneficjenta, zamiast 100 000,00 zł jak to było w poprzednim rozporządzeniu.

Fundusze dla kreatywnych na biznes internetowy

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza drugi w tym roku konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Nabór wniosków trwa od 6 maja do 17 maja 2013 roku.

Zapytanie ofertowe - przeprowadzenie warsztatów

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania załącza w poniższym pliku zapytanie ofertowe w sprawie PRZEPROWADZENIA WARSZTATÓW Z WYPEŁNIANIA WNIOSKÓW TZW. MAŁE PROJEKTY W RAMACH WDRAŻANIA LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU OBJĘTEGO PROW NA LATA 2007-2013 DLA 12-15 UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW

Zapytanie ofertowe - wynajęcie sali

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania załącza w poniższym pliku zapytanie ofertowe w sprawie ZAPEWNIENIEA SALI WYKŁADOWEJ WRAZ Z DOSTĘPEM DO SIECI KOMPUTEROWEJ I INTERNET ORAZ NOCLEGU Z WYŻYWIENIEM DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW Z ZYPEŁNIANIA WNIOSKÓW TZW.

Życzenia

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym, partnerom, przyjaciołom, beneficjentom i współpracownikom, wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze, rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego , pogody ducha, smacznego święco nego jajka suto zastawionych stołów życzy Zespół KST – LGD.

Festiwal Piosenki Ranczerskiej "Wilkowyjce"

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostaliśmy zaproszeni jako Lokalna Grupa Działania do wzięcia udziału w II edycji Festiwalu Piosenki Ranczerskiej „Wilkowyjce”. Festiwal ma charakter konkursu, zaś jego celem jest popularyzacja autorskich utworów związanych z serialem „Ranczo” który opisuje realia życia ludności na prowincji oraz promocja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 (PROW 2007 – 2013), dzięki któremu zachodzą zmiany mające wpływ na rozwój miejscowości oraz społeczeństwa.

Informacja

W dniu 18 marca 2013 r. biuro Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania będzie czynne do godz. 12:00. Za utrudnienia przepraszamy .

Informacja

Informujemy, że biuro Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania w dniach 20-21.02.2013 będzie czynne do godz. 15:00 z przyczyn niezależnych od KST-LGD. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Dotacje na 2013 rok!

Informacje o prowadzonych naborach wniosków, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy i osoby zainteresowane założeniem działalności gospodarczej dostępne są na stronie internetowej http://dofinansowaniedlafirm.pl/.

Nabór wniosków dla organizacji pozarządowych

Informujemy, że Fundacja "Porozumienie Wzgórz Dalkowskich" wraz z Powiatem Nowosolskim - Partnerem projektu, ogłasza nabór wniosków do 10. 000 zł dla organizacji pozarządowych. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Fundacji "Porozumienie Wzgórz Dalkowskich", ul.

Szkolenie dla rolników i domowników

BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA ROLNIKÓW i DOMOWNIKÓW "Szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego" Zakres programowy szkolenia: System opodatkowania działalności rolniczej Ubezpieczenia w rolnictwie, Zasady ewidencji przychodów i rozchodów w gospodarstwie rolnym Instrumenty wsparcia finansowego gospodarstw rolnych w ramach WPR Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, poczęstunek i nocleg Czas trwania szkolenia - 2 dni (12 godzin) Warunki uczestnictwa w szkoleniach Uczestnikiem szkoleń może być osoba pełnoletnia z województwa dolnośląskiego, opolskiego lub lubuskiego oraz będąca: rolnikiem lub domownikiem, osobą zatrudnioną w rolnictwie, małżonkiem rolnika, podmiotem prowadzącym dział specjalny produkcji rolnej, producentem rolnym (osobą fizyczną, osobą prawną, jednostką organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej, która posiada numer identyfikacyjny), podatnikiem podatku rolnego, podatnikiem podatku leśnego.

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 22 stycznia 2013 roku biuro KST-LGD będzie czynne do godz. 15.00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Wigilia w Lubniewicach

W dniu 16 grudnia 2012r. Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania uczestniczyła w Wigilii Gminnej w Lubniewicach. Specjalnie na tę uroczystość KST-LGD przygotowało „Piernikową Loterię” oraz serwowało gorącą pitną czekoladę, dzięki czemu nasze stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem.

Wirtualne spacery po LUBTURZE

Zapraszamy do odwiedzania strony lubtur.pl, która jest efektem projektu współpracy Stowarzyszenia „LGD Działaj z Nami” oraz Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania. Na stronie lubtur.pl znajdą Państwo informacje o lokalnych zasobach (turystycznych, przyrodniczych i kulturowych) istotnych i interesujących z punktu widzenia turysty.

Posiedzenie Rady LGD

W dniu 27 grudnia 2012r. w siedzibie Stowarzysznia KST - LGD o godz. 12.00 odbędzie się posiedzenie Rady LGD. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają pracownicy biura LGD.

UWAGA

W dniu 24 grudnia 2012 r. biuro Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania będzie zamknięte. Wszystkie zapytania prosimy kierować na adres e-mail: rodzinnyraj@gmail.com. ... W dniu 27 grudnia 2012 r.

Wyniki konkursu "KIBIC 2012"

W dniu 29 listopada 2012r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „KIBIC 2012”. Komisja w składzie: Magdalena Turska, Anna Gwizdek, Stefan Wiernowolski oceniała prace w trzech kategoriach konkursowych: plastycznej, fotograficznej oraz literackiej.

Mikołaj z Laponii odwiedzi Lubniewice

Lubniewice i Kraków to jedyne polskie miasta, do których w tym roku przybędzie prawdziwy Mikołaj prosto z Laponii !!! Niepowtarzalne, klimatyczne wydarzenie jakim będzie Jarmark Przedświąteczny z udziałem certyfikowanego lapońskiego Mikołaja odbędzie się 16 grudnia o godzinie 14 na placu przy lubniewickim Ratuszu.

Seminarium w Gliśnie

W dniu 5 grudnia 2012 r. odbyło się szkolenie pt. Realizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, zmian zachodzących w rolnictwie i na obszarach wiejskich oraz przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej.

KST - LGD na Krzeszyckiej Jesieni

W dniu 7 października 2012r. rolnicy z całej gminy, ponad 40 wystawców i kilka tysięcy zwiedzających, wzięło udział w XVIII Międzynarodowej Wystawie Rolniczej „Krzeszycka Jesień” i dożynkach gminnych. Jak na dożynki przystało, rolnicy, wystawcy oraz przedstawiciele sołectw i władz samorządowych przemaszerowali w kolorowym korowodzie , podczas którego można było podziwiać piękne wieńce dożynkowe.

Wspomnienia z Jarmarku Smakosza

Zapraszamy na wystawę prac dziecięcych pt. „Wspomnienia z Jarmarku Smakosza”. Wystawa prezentuje plastyczne pomysły dotyczące Jarmarku Smakosza widzianego oczami dzieci - uczestników „Małej Szkoły Gotowania” podczas Jarmarku Smakosza w dniu 18 sierpnia 2012r.

Wyniki wyborów do władz Stowarzyszenia KST - LGD

W dniu 8 listopada 2012 roku w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu odbyło się sprawozdawczo – wyborcze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania. Prezes Zarządu Ilona Wojciechowska przedstawiła sprawozdanie z działalności Zarządu z kadencji w latach 2007 – 2012, które przyjęte zostało bez żadnych uwag.

Z powodu wyjazdu służbowego dnia 19 października 2012 r. biuro Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania będzie czynne do godz. 9:00. Wszystkie zapytania prosimy kierować na adres e-mail: rodzinnyraj@gmail.

Jesień w Gliśnie 2012

W dniu 23 września 2012 r. w Gliśnie Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania zaprezentowało się podczas XXI Targów Rolniczych „Lubniewice 2012” pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego. Celem imprezy była integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej, prezentacja tradycji, kultury i twórczości regionu.

UWAGA

W dniu 8 listopada 2012 r. biuro Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania będzie otwarte do godz. 14.00. Wszystkie zapytania prosimy kierować na adres e-mail: rodzinnyraj@gmail.com.

Zapraszamy do udziału w Konkursie Swobodnej Twórczości "KIBIC 2012"

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat zamieszkałe lub uczące się na terenie LGD do udziału w Konkursie Swobodnej Twórczości "Kibic 2012" Zamysł konkursu jest dwojaki – prymarnym celem jest aktywna promocja lokalnych organizacji pozarządowych o charakterze sportowym oraz upowszechnienie wydarzeń sportowych odbywających się na terenie LGD - KST.

Zapytanie ofertowe w ramach projektu LUBTUR

ZAPYTANIE OFERTOWE dotyczy przeprowadzenia certyfikacji obiektów świadczących usługi turystyczne w ramach projektu LUBTUR Proszę o przedstawienie oferty na przygotowanie i przeprowadzenie certyfikacji obiektów działających w branży turystycznej na terenie funkcjonowania dwóch Lokalnych Grup Działania: Kraina Szlaków Turystycznych oraz Działaj z Nami (w sumie 25 gmin).

KST lubi Eco i nie tylko...

W dniach 25-26 sierpnia 2012r. Gmina Bogdaniec po raz siedemnasty miała okazję gościć uczestników Lubuskiego Święta Chleba. Tegoroczne uroczystości były powiązane z otwarciem Laboratorium Badawczego na terenie Zespołu pałacowo – parkowego w Stanowicach, a tradycyjnie rozpoczął je bieg „Dziesiątka Lasów Bogdanieckich”.

Posiedzenie Rady Stowarzyszenia KST - LGD.

6 września 2012 r. odbędzie się Posiedzenie Rady w sprawie zmiany Regulaminu Funkcjonowania Rady Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania. Posiedzenie odbędzie się o godz. 12:00 w sali warsztatowej Domu Joannitów przy ul.

Zawody wędkarskie w Lubniewicach

Burmistrz Lubniewic zaprasza wszystkich wędkarzy na „Polsko-niemieckie, spinningowe zawody wędkarskie z łodzi o puchar Burmistrza Lubniewic”, które odbędą się w dniu 15 września 2012 r. (sobota) na jeziorze „Lubiąż” w Lubniewicach Program zawodów: 4.

IV edycja Jarmarku Smakosza za nami

18 sierpnia 2012 r. Stowarzyszenie KST – LGD zorganizowało w Parku Zamkowym w Łagowie IV edycję Jarmarku Smakosza, która połączona była z Dożynkami Gminnymi Gminy Łagów. W Jarmarku Smakosza wzięło udział dziesięć drużyn reprezentujących gminy członkowskie Stowarzyszenia, które jednocześnie rywalizowały w konkursie kulinarnym o Znak Jakości Szlaku Smakosza.

KST - LGD Mistrzem w grillowaniu sandacza!

W dniu 11 sierpnia 2012 r. Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania wzięło udział w Konkursie Grillowania Sandacza podczas Święta Sandacza w Lubniewicach. Reprezentacja Stowarzyszenia przygotowała sandacza w warzywach z salsą szczawiowo – pietruszkową i w kategorii: koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia zajęła I miejsce.

Unieważnienie wyboru oferty - Lubtur

Z uwagi na nieprawidłowo oszacowaną liczbę obiektów świadczących usługi turystyczne na obszarze działania projektu LUBTUR, unieważniono konkurs na podmiot przeprowadzający certyfikację ww. obiektów. Konkurs zostanie ogłoszony ponownie po 15 sierpnia 2012 r.

«1234567»

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij